Sistem i dritareve dhe dyerve
     www.veka.rs
Ballina Rreth nesh VEKA filozofia VEKA Produktet VEKA Kualitet VEKA partnerėt afėr Jush  
 
Srbija  Crna Gora  Albania    -  Deutsch  English       
VEKA Kualitet
  Kontrolli kualitetit
 
  Dallimet dukshme
 
  RAL Certifikata e kontrollit tė cilėsisė
   
   
   
   


Mesazhi i qartė: VEKA profilat janė tė fortė
dhe me kualitet


  Kontrolli kualitetit

 
Dallimet dukshme

 
RAL Certifikata e kontrollit tė cilėsisė


Profilet VEKA Klasa A

Kualiteti i profilit ėshtė pėrcaktuar para sė gjithash me
gjeometrinė e tij - madhėsinė, forma e prerjes tėrthore dhe
strukturėn e pjesėve (dhomave) tė ndryshme. Kėshtu, pėr
shembull, dhomat e mbushura me ajėr dhe thellėsia mė e madhe
e ndėrtuar pėrmirėsojnė karakteristikat izoluese dhe stabilitetin
e dritareve, ndėrsa muret mė tė trasha tė profilit shėrbejnė pėr
rritjen e fortėsisė dhe rezistencės.

Nė garėn e pėrgjithshme pėr konkurrencėn dhe luftėn pėr ēdo
klient ka tendencė pėr t’u ofruar sa mė shumė tė jetė e mundur
me ēmim tė pranueshėm. Te shumė prodhues kjo ka ulur deri
diku cilėsinė, qė ėshtė e dukshme vetėm nė detaje dhe qė
konsumatori nuk mund t’i shohė nė shikimin e parė.

Pradaj kontrolloni mirė nė cilėn klasė janė dritaret qė doni tė
bleni dhe sa ėshtė trashėsia e mureve tė jashtme. Mė e mira
ėshtė klasa A, qė do tė thotė se trashėsia e murit ėshtė 3,0 mm
me nje tolerance prej 0,2 mm. Trashėsia e mureve ėshtė shumė e
rėndėsishme qė vidat pėr fiksimin e sistemeve mbyllėse dhe
lidhėsave tė mund ta mbajnė me kualitet dritaren. Profilet e
klasės A janė mė rezistente pėr kthim dhe shtrėmbėrim nėn
ngarkesė, ndėrsa kėndet janė mė tė forta dhe mė rezistente si
ndaj fuqisė sė ēarjes ashtu edhe ndaj goditjeve.

Fuqia punues e kompanisė VEKA bazohet nė respektimin e
plotė tė standardeve tė kualitetit nė tėrė botėn, sepse VEKA
ka tė njėjtat standarde si nė tregun lindor dhe perėndimor.

 

 

 

 


  printo faqen
  anėn e lartė
  prapa