Sistem i dritareve dhe dyerve
     www.veka.rs
Ballina Rreth nesh VEKA filozofia VEKA Produktet VEKA Kualitet VEKA partnerėt afėr Jush  
 
Srbija  Crna Gora  Albania    -  Deutsch  English       
VEKA Produktet
  Sisteme i dritareve
  Sisteme tė dyerve, roletave, grilave
  VEKAPLAN – programi panel
 
  Paleta e gjerė e ngjyrave
  Dorėzimi i sigurtė
  Pėrkrahje e shėrbimeve

     Oferta e shumėllojshme e sistemeve


Asortimenti i gjerė i sistemeve profil VEKA ndahet nė kėto vija tė dizenjimit.

 

 


  Sisteme i dritareve
  
Sisteme tė dyerve, roletave, grilave
  
VEKAPLAN – programi panel


VEKA – dritare tė bukura me forma dhe ngjyra tė ndryshme

Apartamenti apo shtėpia pėr secilin prej nesh janė mė tepėr se vendi ku banojmė. Ėshtė vendi ku jetojmė, kalojmė kohėn e lirė dhe relaksohemi me familjen. Prandaj ėshtė shumė e rėndėsishme qė vendi ynė i jetesės tė projektohet nė mėnyrė qė tė na mundėsojė komoditet e siguri maksimale. Ndėr elementet arkitektonike qė kontribuojnė nė stilin e shtėpisė Tuaj janė me siguri dritaret dhe dyert.

Nėse ndėrtoni pėr veten shtėpi tė re ose dėshironi tė bėni renovimin dhe ta bėni mė me komoditet, e rėndėsishme ėshtė, ndėr tė tjerat, t’i kushtohet vėmendje dritareve dhe dyerve qė ruajnė shtėpinė tuaj nga tė gjitha kushtet e motit. Dritaret dhe dyert janė elemente tė rėndėsishme qė ndikojnė nė bukurinė si tė fasadės ashtu edhe brendėsisė tė shtėpisė.

Dritaret dhe dyert nga profilet VEKA prodhohen nė forma e madhėsi tė ndryshme kėshtu qė ėshtė praktikisht e mundur qė tė prodhohet ēdo formė e dritareve: drejtkėndėshe, trekėndėshe, harkore, ovale ose tė rrumbullakėta, qė ėshtė veēanėrisht e rėndėsishme kur rinovohen ndėrtesat e vjetra dhe kur ka rėndėsi qė fasada tė mbetet vizuelisht e pandryshuar.

Pėrveē ngjyrės sė bardhė, PVC dritaret mund tė jenė nė mbi 40 ngjyra, modele dhe tekstura prej druri dhe alumini, qė mund tė kėnaqin shijen e atyre qė zgjedhin mė shumė. Dritaret VEKA janė zgjidhje e shkėlqyer edhe pėr ndėrtesat e reja, por edhe pėr rinovimin e ndėrtesave tė vjetra, nė sajė tė kualitetit tė lartė tė profilit tė PVC, tė pėrshtatshėm pėr tė gjitha llojet e ndėrtesave.

Nėse vendosni pėr sistemin e PVC VEKA, tė jeni tė sigurtė se do tė investoni pėr kohė tė gjatė nė cilėsinė e jetės Tuaj.Mirėmbajtje e thjeshtė

VEKA dritaret mbahen mė shumė se thjeshtė, me pėrdorimin e njė lecke tė butė dhe solucion tė lehtė pėr pastrim – pra nuk ka fėrkim, bojra qė hiqen dhe copa tė thara qė hyjnė nėn thonjė. Gjithashtu, dritaret
VEKA nuk kanė nevojė tė lyhen, pra as tė zhvishen, rrafshohen as tė pastrohet xhami prej ngjyrės.
Ngjyrat e dritareve VEKA janė shumė tė qėndrueshme dhe rezistente ndaj kushteve tė ndryshme atmosferike, nuk zbehen, nuk mund t’i dėmtojnė as ndotja e rėndė, as lagėshtia, as dielli i fortė, as shiu i bezditshėm

Binduni edhe Ju pėr pėrparėsitė e shumta nga
sistemi VEKA dhe do shihni botėn me sytė mė tė
lumtur.

 

VEKA programi ėshtė fleksibil dhe i shumėllojshėm

VEKA shumėfushore (tre, pesė dhe gjashtė fusha), profilet janė prodhuar nė sisteme tė ndryshme, tė cilat ndryshojnė nė dizajn dhe karakteristikat teknike: Ju keni mundėsi tė zgjidhni midis kontureve klasike, tė rrafshta ose tė kthyera, me sistemet e ndryshme tė mbylljes e tre thellėsitė (58, 70 dhe 90mm), tė ndėrtimit. Kėshtu ėshtė mundėsuar qė ēdo dritare t’i pėrshtatet dėshirave tuaja dhe kėrkesave arkitektonike.

Nė mė shumė se 2000 profile, llajsne dhe pjesėve shtesė pėr linja tė ndryshme tė sistemit, me siguri do tė gjeni zgjidhjen e vėrtetė edhe pėr dritaret Tuaja tė reja.


  printo faqen
  anėn e lartė
  prapa